Paketid

Puhkus Emajõe Suursoos tähendab eelkõige ööpäevast(või pikemaajalist) viibimist Suur – Emajõe deltaalal, kus  liiklemisvahenditeks on motoriseeritud MATKAPARVED ja mugavaks ööbimiseks Kalli jõel asuv PARVEMAJA.

Just viibimine tsivilisatsiooni äärealal annab võimaluse märgata meid ümbritsevat linnu- ja loomariiki kõige paremal moel. Sest kus siis veel võid silmata merikotka majesteetlikku lendu, tunda rõõmu kinnipüütud ahvenast, mõnuleda saunalaval ning uinuda jõelaine loksumise saatel hubases ujuvmajas.

Ja hommikukohv päikesetõusu saatel on midagi erilist, mida tasub kogeda! Viibides ööpäeva või kaks, koos sõprade, töökaaslaste või pereliikmetega  Emajõe Suursoo veekogudel,  on rahulolu see, mis toob teid ikka ja jälle meie juurde tagasi!

Tule jõhvikaid korjama!

Sügisel on Emajõe Suursoo rabad täis rikkalikult küpsenud jõhvikaid. Sel ajal kutsume teid kõiki osa saama sellest imelisest seiklusest, mil loodus pakub oma parimaid ande – septembri lõpust oktoobri lõpuni ootame teid meie juurde jõhvikaid korjama! 

  • Naudi kaunist sügisest loodust ja hingematvaid vaateid.
  • Korja ise värskeid, maitsvaid ja vitamiinidest pungil jõhvikaid otse loodusest.
  • Tule koos pere, sõprade või töökaaslastega ning veetke mõnusalt aega üheskoos.

Kogunemine Kavastu sadamas juba ennelõunal(11:30-12:00) ja tagasi olete järgmisel päeval hiljemalt 13:00(kui ei ole kokkulepitud teisiti!)..

Matkaparve(de)l liigutakse Parvemajja ja sealt edasi jõhvikarabasse! Parvejuhtimise kiirkursus ja liiklusreeglite tutvustus toimub sadamas enne väljumist. Toitlustus (l/s, õ/s ja h/s), majutus, saun jne. juba Parvemajas.

Mida täpselt kaasa võtta ja milline on maksumus? See selgub kui saadate meile päringu! Osalejate arv: 10 – 16 in. Haara võimalusest kogeda sügise ilu ja saada osa maitsvast marjasaagist. Tule ja naudi loodust ning korja oma talvevarud ise!

Kutsume teid mõnusale 24-h veematkale Peipsiveere Kaitseala veekogudele, kus sõiduvahenditeks on motoriseeritud matkaparved. 

Koguneme KAVASTU SADAMAS, mis asub Kavastu asulas, Emajõe põhja/vasakkaldal, KAVASTU ÜLEVEOPARV juures. Enne väljumist moodustame parvemeeskonnad, jagame ameteid ja räägime ohutust liiklemisest jõel. Seejärel alustate parvematka Parvemaja suunas. Matkaparvedega liigute iseseisvalt, oma grupi täiskasvanute juhtimisel! Soovi korral teeme vahepeatuse ja külastame Kantsi matkarada. Räägime piirkonna loodusest ja sööme kõhutäie maitsvat suppi! Kui ilmaolud lubavad, teete väljasõidu Euroopa suurimate järvede hulka kuuluvale veekogule – PEIPSILE. Jõuate paikadesse, kus ainsaks liikumisvahendiks on paat ning hääbunud inimasustuse aladel on võimust võtnud looma- ja linnuriigi esindajad. Keset seda mõistatuslikku ala asub PARVEMAJA – vee peale ankurdatud mugav majapidamine. Õhtuseks tutvumisretkeks lähiümbruskonda on valmis seatud kanuud, kajakid ja sõudepaat. Jälgite rändlindude lendu ja ümbritsevaid loodushääli. Naudite päikeseloojangut ja päikesetõusu.

Matkad toimuvad eelbroneeringu alusel: esmaspäevast – reedeni, mai-, juuni- ja septembrikuul. Broneering mingile kindlale kuupäevale jõustub peale väljastatud ettemaksu arve (200€) tasumist. Ülejäänud summa tasutakse hiljemalt matka alguseks.

Maksumus: õpilasele 60€, lisanduvale täiskasvanule 35€. Klassijuhatajale on tasuta.

Minimaalne grupi suurus 22 in.(20 õpilast ja 2 täiskasvanut/ 2. matkaparvel). Max.grupi suurus 36 in.(32 õpilast + 4 täiskasvanut/4 matkaparve). Kui osalejate arv jääb alla 16 in, lepitakse parvematka maksumus grupihinnana kokku eraldi!

Hind sisaldab: Parvematka, matkaraja külastust, kaitseala tutvustust, majutust Parvemajas, kanuuretke, sauna kasutust (3 tundi) ja kolme söögikorda (l/s, õ/s, h/s).

Ajakava:

13:00 – 13:30  Kogunemine Kavastu sadamas. Ettevalmistus parvematkaks.

13:30 – 15:30  Parvematk Emajõel. Matkaraja külastus. Lõunasöök.

15:30 – 17:30  Parvematk Emajõel ja Kalli jõel Parvemaja suunas.

17:30 – 23:00  Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Vaba aeg. Saun. Öörahu.

08:30 – 10:00  Äratus. Hommikusöök ja ettevalmistus tagasisõiduks.

10:00 – 12:30  Tagasisõit Kavastu sadamasse. Parvematka lõpp.

Tegemist on suurepärase võimalusega veeta ööpäev koos sõpradega, piirkonnas, kuhu muidu ei satuta! Ja eriliseks asjaoluks on see, et SÜNNIPÄEVAPIDU toimub PARVEMAJAS, kuhu minek ja kust tulek toimub vaid üheskoos, MATKAPARVEDEL.

Kogunemine sadamas on pealelõunal(13:00) ja tagasi sadamas olete järgmisel päeval, sama ajal!

Kellelgi ei õnnestu varem sünnipäevalt irduda!

Seega puudub vajadus ennetähtaegse lahkumise jaoks vabanduste väljamõtlemiseks!

Matkaparved on eelkõige iseseisvaks kulgemiseks Kavastu sadamast Parvemajja(18-23km) ja järgmisel hommikul tagasi(18km).

Parvejuhtimise kiirkursus ja liiklusreeglite tutvustus toimub sadamas enne väljumist.

Toitlustus, majutus, saun ja sünnipäevapidu toimub  juba Parvemajas.

Mida täpselt kaasa võtta ja milline on maksumus?

See selgub kui saadate meile päringu!

⌛️Aeg: aprill – oktoobri lõpp. Ehk siis aeg kui jõed ja järved on kindlalt jäävabad.

👨‍👨‍👦‍👦Osalejate arv: 10 kuni 36 in.

Ürituse kestvus: kuni 24 tundi. Või ka pikemalt!

Üks on kindel! See üritus jääb teile kauaks meelde!

Parvematk ja puhkeõhtu Parvemajas: 

See üritus sobib nii sõpruskonna seikluslikuks väljasõiduks  kui väikeettevõtte SUVEPÄEVADEKS. Seiklus kestab umbes 24 tundi.


Pärast kogunemist Kavastu sadamas ja kerget kehakinnitust toimub matkaparve juhtimise ja ohutustehnika koolitus ning laeme teie varustuse parvedele. Vajaminevate parvede arv sõltub teie seltskonna suurusest. Loomulikult anname selga ka päästevestid ja teie seiklus algab!.
Matkaparvesid juhite te ise. See on aga igale inimesele, kes autosõiduga hakkama saab täiesti jõukohane. Teekonna pikkus sadamast – Parvemajja on 18 – 23 km).

Soovi korral teeme vahepeatuse, et külastada 2,5km Kantsi matkarada. Seal saate matkajuhi poolt pisut põhjalikuma ülevaate kogu paikkonna loodusest ja ajaloost. Edasi läheb teil juba veidi põnevamaks, sest meie matkajuht lahkub seltskonnast kiiremal paadil. Keegi peab ju Parvemajas teie saabumiseks ettevalmistusi tegema. Teie matkate aga omasoodu parvedel PARVEMAJA suunas. Kui ilm on soodne, läbite  Praaga küla, väljute Peipsi järvele ning peale 5km sõitu sisenete Kalli jõele. Kui aga on ilm tormine, siis väljumist Peipsile ei toimu ja liigute Parvemaja suunas otsemat teed pidi! Nii või naa – peagi oletegi meie ujuvas puhkekeskuses ehk PARVEMAJAS. Teie käsutuses on peosaal, saun ja magamisruumid. Ümbruskonnaga tutvumiseks kanuud ja sõudepaat. Edasine toimib juba mööda oma loogilist rada. Saun, õhtusöök, pidu, jne.
Hommikul pakume teile kohvi ja pannkooke ning asume tagasiteele Kavastusse.

Toimumise ala: Parvede sadam asub Tartumaal, Luunja vallas,Kavastu asulas, Emajõe vasak(põhja)kaldal, Kavastu Üleveoparve juuresl. Matkad toimuvad valdavalt Emajõe alamjooksul ja Emajõe Suursoo jõgedel ja järvedel. Vapramad matkalised on käinud parvedega ära ka Võrtsjärvel ja Väiksel Emajõel. Parvematkasid  oleme korraldanud üle 20 aasta. Emajõe alamjooksul asuv Emajõe Suursoo on sedavõrd omanäoline ja põnev, et tüdimusemärke meil veel ei ilmne.
Võime kinnitada, et tegemist on meie ühe omanäoliseima ja populaarseima seiklusega üldse.
Kuna see piirkond on äärmiselt hõredalt inimasustusega, siis on siin võimust võtnud linnu- ja loomariik! Merikotkaste lend ja luikede parved on siin tavaline nähtus!

⌛️Aeg: aprill – oktoobri lõpp (aeg kui jõed ja järved on kindlalt jäävabad).

👨‍👨‍👦‍👦Osalejate arv: 10 – 36 inimest

🏠Ürituse kestvus: kuni 24 tundi. Võib ka pikemalt(kuni 48h)!

Mida täpselt kaasa võtta ja milline on maksumus?

See selgub kui saadate meile päringu!

Ürituse kestvus on kuni 24 tundi. Kogunemine Ahunapalu surnuaia esisel, parklas kus toimub ettevalmistus matkaks. Iga osaleja saab enda kasutusse kaasaegsed räätsad ja suusakepi. Kui kõik matkalised on valmis, lõunasöök söödud, alustame retke läbi asula, vana sadamakoha poole. Jõudes sadamakohani, toimub edasine liikumine mööda Kalli jõe jääd. Liikumiskiirus on paras ja kulgemine rahulik. Sest eesmärgiks on mõnus jalutuskäik kõigile jõukohases tempos, nautida ümbritsevat loodust ning võimalusel märgata loomi ja linde. Teekonna valikul lähtume hetke jää- ja ilmaoludest, pidades eelkõige silmas matkajate ohutust! Teekonna pikkus on kuni 14 km ehk 3,5 – 4,5 tundi.

Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib paikkonna ajaloost, kultuuriloost ja loodusest. Retke lõpp-punktiks on Parvemaja, asukohaga Rebassaarel, Kalli jõel. Peale mitmetunnist rahuliku kulgemist olemegi Parvemajas, kus on soe tuba ja pakutakse kuuma teed. Mõne tunni möödudes valmib õhtusöök. Seejärel juba kuum saun ning õhtu jätkub oma tavapärasel viisil. Teie ööbimine toimub II korrusel, kus ühises ruumis on 21 magamisaset.

Hommikul, peale hommikusööki, korrastame maja ja pakime oma asjad. Ning kui aeg sealmaal, siis asume tagasiteele.

Varustusest: Räätsamatk on jõukohane kõigile ning ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust. Kõigile jagatakse välja räätsad(2tk) ning suusakepp(1). Vajadusel kaasame matkale mõne tõukekelgu. Liigume mööda Kalli jõe jääd ning ületame ka Kalli järve. Lõplik marsruut sõltub hetke ilmastikutingimustest ja jää/lume oludest. Selga mugav ja ilmale vastav riietus. Jalga matkasaapad või muud soojemad, ilma kõrge kontsata jalavarjud. Vajalik seljakott!!! Kindlasti võtke kaasa magamiskott, saunalina, vahetusriided ja vahetusjalanõud Parvemajas mugavaks olekuks. Pakkige oma seljakott nii, et seda oleks mugav kanda! Söök(l/s; õ/s, h/s) ja jook( vesi, tee, kohv) on meie poolt.

Ajakava:

11:00 – 12:00 Saabumine Ahunapalu parklasse. Ettevalmistus matkaks. Kerge eine.

12:00 – 17:00 Räätsamatk: Ahunapalu – Parvemaja

17:00 — …….. Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Saun. Puhkeõhtu.

09:00 – 10:00 Hommikusöök. Ettevalmistus matkaks.

10:00 – 15:00 Räätsamatk tagasi Ahunapallu. Matka lõpp.

Maksumus:

Matk ja Parvemaja:

Al. 95€/in. Räätsad, suusakepid, väljaõpe, matkajuht. Majutus Parvemajas, saun, küttepuud, generaator jne. Toitlustus – l/s, õ/s, h/s.

🏠Grupi suurus: 10 – 20 inimest.

Ürituse kestvus on kuni 24-tundi. Kogunemine Ahunapalu surnuaia esisel parklas, kus toimub ettevalmistus matkaks. Iga osaleja saab enda kasutusse kaasaegse tõukekelgu. Kui kõik matkalised on valmis, lõunasöök söödud, alustame retke läbi asula, vana sadamakoha poole. Jõudes sadamakohani, toimub edasine liikumine mööda Kalli jõe jääd. Liikumiskiirus on paras ja kulgemine rahulik, sest eesmärgiks on mõnus kelgusõit kõigile jõukohases tempos, et nautida ümbritsevat loodust ning võimalusel märgata loomi ja linde. Teekonna valikul lähtume hetke jää- ja ilmaoludest, pidades eelkõige silmas matkajate ohutust!

Retkel on kaasas matkajuht, kes räägib paikkonna ajaloost, kultuuriloost ja loodusest. Retke lõpp-punktiks on Parvemaja, asukohaga Rebassaarel, Kalli jõel, mis asub retke alguskohast ca14 km kaugusel. Peale 3-4 tunnist rahuliku kelgusõitu olemegi Parvemajas, kus on soe tuba ja pakutakse kuuma teed. Mõne tunni möödudes valmib õhtusöök. Seejärel juba kuum saun ning õhtu jätkub oma tavapärasel viisil. Teie ööbimine toimub II korrusel, kus ühises ruumis on 21 magamisaset.

Hommikul, peale hommikusööki, korrastame maja ja pakime oma asjad. Ning kui aeg sealmaal, siis asume tagasiteele.

Varustusest: Tõukekelgumatk on jõukohane kõigile ning ei nõua osalejalt füüsilist ettevalmistust ega varasemat kogemust. Sobiv ka pikka kasvu inimesele. Matkal sõidetakse parimate kaasaegsete Kickspark MAX tõukekelkudega. Märksõnadeks: kergus, mugavus, hea juhitavus, turvalisus, sportlikkus. Matkast osavõtjaid õpetatakse tõukekelku juhtima ja pidurdama. Selga mugav ja ilmale vastav riietus. Jalga matkasaapad või muud soojemad, ilma kõrge kontsata jalavarjud. Kindlasti võtke kaasa magamiskott, saunalina, vahetusriided ja jalanõud Parvemajas mugavaks olekuks.

Ajakava:

11:00 – 12:00 Saabumine. Ettevalmistus matkaks.

12:00 – 17:00 Tõukekelgumatk: Ahunapalu – Parvemaja

17:00 — …….. Saabumine Parvemajja. Majutus. Õhtusöök. Saun. Puhkeõhtu.

09:00 – 10:00 Hommikusöök. Ettevalmistus matkaks.

10:00 – 15:00 Tõukekelgumatk tagasi Ahunapallu. Matka lõpp.

Maksumus

Matk ja Parvemaja:

Al. 95€/in. Tõukekelgud, väljaõpe, matkajuht. Majutus Parvemajas, saun, küttepuud, generaator. Toitlustus – l/s, õ/s, h/s.

Grupi suurus: 10 – 20 inimest.

Ainulaadne majutus-, peo-, puhkuse- ja seminari läbiviimise koht Eestis. Paikneb EV ja EU piirialal, Emajõe Suursoos, Kalli jõel. Asudes eemal teedevõrgust ja tsivilisatsioonist, on ligipääs vaid mööda vett(18km)! Kompleks koosneb kahest ujuvparvest. Esimesel neist asub seminari/peoruum, köök ning ööbimisvõimalus kuni 22.inimesele. Teisel saun, DC, piknikuplats ning ööbimisvõimalus kuni 8.inimesele. Lisaks on privaatsemaks ööbimisvõimaluseks nn. Väike Maja, milles on kuni 3
kohta. Köök on varustatud kõige vajaminevaga toidu valmistamiseks ja serveerimiseks(gaasipliit, potid, pannid, kausid, nõud ja riistad). Piknikuplatsil väligrill (restid ja vardad). Elektrivarustuse(220v) tagab generaator. Lähiümbruskonnaga tutvumiseks on teie päralt sõudepaat, kanuud ning SUPlauad.

Kaasa palume võtta: magamiskott, saunalina, ujumisriided, oma söök ja jook. Ja hea tuju!
Parvemajas viibides palume järgida piiriala-, kaitseala-, tuleohutus- ning heakorra reegleid!
Hind alates 450 €, maksumus sõltub grupi suurusest.

võta meiega ühendust

Lõuna-Eesti Turismiklaster poolt välja antud märgisega “Siin on COVID-19 turvaline” kinnitame, et järgime meie tegutsemisvaldkonnale kehtestatud Vabariigi Valitsuse korraldusi ja Terviseameti juhiseid, hoiame end nende järgimiseks infoga pidevalt kursis ning aitame külastajatel täita kohapeal viiruse vältimise reegleid.

Küsi pakkumist

Kirjuta meile põhjalikumalt enda soovist, et saaksime anda Sulle täpse hinnastuse.